piątek, 26 czerwca 2015

Padouk - Drewno o zapachu wanilii

Dziś kilka słów o unikatowym drewnie z gorącej Afryki - Padouk 
Pierwsze co mi przychodzi do głowy na myśl o Padouku to wanilia, tak tak – drewno pachnące wanilią, znacie drugie takie ?
Niezwykle popularny w Zachodniej Europie - twardy, stabilny i odporny na działanie trudnych warunków atmosferycznych Padouk, ze względu na swoje cechy ma uniwersalne zastosowanie.
Umywalka Padouk firma Unique Wood Design

Wykorzystywany jest w produkcji min. instrumentów muzycznych (gitary, bębny), schodów drewnianych i podłóg oraz dzięki swojej wysokiej stabilności  jest stosowany również  do budowy konstrukcji architektury miejskiej, ogrodowej czy mostów.
Schody z Padouk firma www.mazer.pl

Dla projektantów Padouk stanowi awangardowy, ciekawy kąsek gdyż ze względu na swój unikalny czerwony kolor idealnie nadaje się do aranżacji w nowoczesnych wnętrzach.
Jeśli zatem nie chcecie by w Waszych domach czy mieszkaniach wiało nudą od klasycznej dębiny, jesiona czy buka sprawcie sobie schody, podłogę lub wannę właśnie z Padouka.
Wanna Padouk firma Unique Wood Design

A jeśli chcecie by sąsiad zamarł z wrażenia widząc Waszą bramę wjazdową czy płot - też polecam Padouka:)
Należy pamiętać o tym, że Padouk zachowa swoją ognistoczerwoną barwę w realizacjach na zewnątrz pod warunkiem zabezpieczenia go impregnatem z filtrem UV, jeśli jednak drewno pozostawimy bez żadnego zabezpieczenia to wkrótce zmieni ono swoją barwę na ciemniejszą, bordową.
Schody Padouk firma www.mazer.pl
Pozdrawiam

Katarzyna Kaczorowska 
specjalista ds. sprzedaży drewna egzotycznego

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza