sobota, 20 czerwca 2015

Brama z drewna egzotycznego IROKO

Podczas mojej ostatniej podróży po Polsce, zauważyłem bardzo ciekawy trend w ogrodzeniach i bramach przy prywatnych domach, a mianowicie coraz ciekawsze realizacje z użyciem drewna egzotycznego.
Moda ta jest godna naśladowania, ponieważ końcowy efekt jest olśniewający i bardzo nowoczesny.

drewno Iroko

Architekci krajobrazu przekonali się już do zalet tego surowca i często proponują go swoim klientom jako alternatywa do tradycyjnych polskich gatunków drewna lub metalu. Zastosowanie drewna egzotycznego to nie tylko eleganckie i modne rozwiązanie, ale przede wszystkim praktyczne. Stosując odpowiednie gatunki drewna takie jak Iroko , Bilinga czy Merbau, możemy być pewni, że nasza brama i płot będą nam służyć przez wiele lat.

Brama wjazdowa drewno Iroko

W krajach zachodniej europy tego typu rozwiązania są popularne, a w Belgii szczególnym uznaniem cieszy się Padouk, który jak się okazuje oprócz przepięknej czerwonej kolorystyki, charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na biodegradację. Iroko jako drugi popularny gatunek swoją kolorystyką świetnie komponuje się z innymi elementami ogrodzenia i też dobrze spisuje się w warunkach zewnętrznych.
Ważną zaletą tych gatunków jest relatywnie niewielki koszt, bo około 25% więcej niż na przykład za polskiego dęba, należy przy tym pamiętać iż drewno egzotyczne sprzedawane jest bez sęków i innych częstych w krajowym drewnie wad.
Mam nadzieje, że już niedługo wszystkie bramy w Polsce będą tak fajne jak ta :). 

Michał Grzegorczyk
www.koratimber.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza